פתרונות בריאות ורפואה 
פריטים בסל שלך

מענה טלפוני
לתמיכה טכנית במהלך ההזמנה
בין השעות 18:00 - 10:00

054-6452439

 

  מערכת שמיעה לטלוויזיה למשתמשים במכשיר שמיעה | TV-DEX - Widex
מערכת שמיעה לטלוויזיה למשתמשים במכשיר שמיעה |  TV-DEX -  Widex
  מחטים - לגלוקומטר מדבר | TAIDOC
  מזופאנגצ'ר - MEI ZEN | דיקור קוסמטי לרענון - 10 טיפולים
רשימת תפוצה

בדיקת שיער מוליבדן - Molybdenum
דף הבית >> בריאות >> בדיקות מעבדה >> בדיקת שיער מוליבדן - Molybdenum
בדיקת שיער מוליבדן - Molybdenum

מחיר מחירון: ₪890.00
המחיר שלנו: ₪749.00
מע"מ: כולל מע"מ
זמן אספקה: 7
תקופת אחריות יצרן:
מק"ט:
דמי משלוח: ₪  20.00
אפשרויות איסוף עצמי: נאוה-אין אפשרות לאיסוף עצמי

 

 


פרטים ומידע נוסף:
בדיקת שיער מוליבדן - Molybdenum

בדיקת שיער מוליבדן - Molybdenum

מוליבדן (Molybdenum) הוא יסוד כימי שסמלו Mo ומספרו האטומי 42.
 
מוליבדן הוא מינרל קורט חשוב בגוף האדם.
 
שימושים
מעל שני שלישים מהמוליבדן שמופקים על כדור הארץ משמשים להכנת סגסוגות. לסגסוגות שמכילות מוליבדן בדרך כלל יש שימוש בתפקידים שדורשים עמידה בטמפרטורות גבוהות ועמידות נגד קורוזיה. מוליבדן נמצא במטוסים ובחלקי טילים.
 
בתעשיית הנפט, מוליבדן לוקח חלק בקטליזה שמסירה תרכובות גופרית אורגניות מנפט. כמו כן, מוליבדן משמש כפיגמנט אדום-צהוב בצבעים, דיו, פלסטיק וגומי.
 
שימוש נוסף למוליבדן נמצא בגידול גבישי ספיר כגון חלונות משוריינים, צנורות ועדשות. התכונה של טמפרטורת התכה גבוהה מסייעת לגידול ספיר ב 2000 מעלות צלזיוס (קרוב לטמפרטורת ההתכה של ספיר)
 
יכולתו של המוליבדן לעמוד בתנאי טמפרטורה קיצוניים מבלי להתפשט או להתרכך משמעותית הופכת אותו שימושי בטמפרטורה גבוהה, כולל ייצור חלקי מטוסים, מגעים חשמליים, מנועים תעשייתיים וחוטי להט. מוליבדן משמש גם בסגסוגות עקב עמידותו הגדולה לשיתוך ואפשרות הריתוך שלו. מוליבדן תורם עמידות לשיתוך לפלדה בלתי מחלידה מסוג 316 שם הוא מונע היווצרות קרביד כרום בגבולות הגרעין. רוב הפלדות לחוזק גבוה מכילות 0.25% עד 8% מוליבדן. למרות האחוזים הקטנים, 43 אלף טון מוליבדן נמצאים בשימוש כל שנה בפלדות בלתי מחלידות, פלדות כלים, יציקות ברזל וסופר-סגסוגות לחום גבוה.
 
עקב צפיפותו הנמוכה ומחירו היציב, מוליבדן משמש במקום טונגסטן. לדוגמה סדרת 'M' של מתכות למהירות גבוהה כמו M2 M4 ו-M42 כתחליף לסדרת 'T'. כמו כן משמש מוליבדן כציפוי עמיד אש למתכות אחרות. למרות שנקודת ההתכה שלו היא 2623 מעלות, הוא מתחמצן במהירות בטמפרטורות מעל 760 מעלות, ומתאים במיוחד לסביבות ריק.
 
לסגסוגות מבוססות מוליבדן יש שימושים מוגבלים. עמידות מול אבץ מותך מאפשר שימוש במוליבדן טהור או עם טונגסטן (30-70%) לצינורות, מערבלים ומשאבות הבאים במגע עם חומר זה.
 
מוליבדן גפריתי (MoS2) משמש כשימון מוצק נגד בלאי בלחץ קיצון. הוא יוצר שכבה חזקה על פני המתכת, ועמיד מאוד לחום ולחץ גבוהים. מסיבה זו הוא משמש תוסף נפוץ למשחות שימון: במקרה של כשל מונעת השכבה הדקה של מוליבדן מגע מתכת במתכתבדן הוא מתכת מעבר. צבעו לבן-כסוף. מוליבדן חזק מאוד, ובכמויות קטנות משמש לחיזוק פלדה.
בצורתו כמינרל הוא חיוני ומהווה רכיב מפתח בשלושה אנזימים לפחות: קסנטין אוקסידאז (xanthine oxidase), אלדהיד אוקסידאז (aldehyde oxidase) וסולפיט אוקסידאז (sulfite oxidase). אנזימים אלה מעורבים בחילוף החומרים של פחמימות, חמצון שומנים וחילוף החומרים של השתן. בגופו של מבוגר ממוצע יש בסך הכול 9 מ"ג מוליבדן המרוכזים בעיקר בכבד, בכליות, בבלוטות האדרנל, בעצמות ובעור. נמצא שלמחסור במוליבדן יש קשר לסרטן ושט, סרטן קיבה ריקבון שיניים ואין-אונות. בין הסימנים המעידים על מחסור יהיו גם ליקויים במערכת העצבים המרכזית והצטברות חומצת שתן. לאדם דרושים לפחות 45 מק"ג בממוצע ליום. מרבית מיני המזונות עניים וחסרים את המינרל.
 
אמצעי זהירות
אבק מוליבדן ותרכובות מוליבדן, כמו MoO3 יכולות להיות רעילות אם נשאפות או נאכלות. יחסית למתכות כבדות אחרות, למוליבדן רעילות נמוכה.

נילקח מויקפידה


מידע כללי

מוצרים

שרות לקוחותהמוצרים והמאמרים באתר הינם המלצה בלבד ואינם מהווים תחליף להתייעצות עם רופא או מטפל מוסמך,
כמו כן  
יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בכל מוצר

 

איזון לחיים  izun4u הינו אתר למכירת מוצרי בריאות, טבע, שיקום וניידות, ציוד רפואי, מכשור רפואי למטפלים ומוצרי ספורט ופנאי.
המחירים באתר הינם מחירים מיוחדים לאתר ולעיתים המחירים אצל היבואנים גבוהים או שונים.
 

© כל הזכויות שמורות לאיזון לחיים
 
לייבסיטי - בניית אתרים